fbpx
 אולם 1אולם 2אולם 3סדנאותמשחקים 1משחקים 2משחקים 3משחקים 4הרחבה המרכזית
11:00
פתוח לכולם
השקה
פתוח לכולם

כמו בסיפורים תנ"כיים אחרים, הדמויות של מגילת אסתר נוטות להיות שטוחות וחד-ממדיות. ובכן, לא עוד! הספר "המלכה" שוזר את סיפור המגילה בתיעוד ההיסטורי והארכיאולוגי של התקופה, בתיבול מדרשים של חז"ל וסיפורים עתיקים של יהודי איראן, ויוצר שלם שעולה על סך חלקיו ומפיח רוח חדשה בדמויות המוכרות.
באירוע לכבוד השקת הספר נקרא את תחילתו, נשאל שאלות ונשמע על הלבטים, על האתגרים ועל הגילויים בתהליך המחקר והכתיבה. באי האירוע יוכלו לרכוש עותקים של הספר במחיר מיוחד.

ד"ר תמר עילם גינדין: בונה גשרים בין עם ישראל לעם האיראני. מעיין אשכולי: סופר, תסריטאי ואבא לשלוש בנות.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

עלילתם של ספרים רבים לילדים ולנוער מתרחשת בחלל: "שאקל ושפיץ שירות תיקונים" ו"עוגות בחלל" מאת פיליפ ריב, "המסע של פטר ואנליזה לירח" (שתורגם לאנגלית בלבד) מאת גהרדט פון בסוויץ, "אל המאה ה-21" מאת רוברט היינליין, "שורדים על מאדים" מאת סופיה מקדוגל ואחרים. עם זאת, ספרות הילדים וספרות הנוער אינן תמימות דעים ביחס שלהן לשהות מחוץ לכדור הארץ. בהרצאה נסקור מספר ספרים לצעירים שמתרחשים בחלל, נעמוד על ההבדלים בין ספרי הילדים לספרי הנוער, ונשער מה עשוי לעמוד בבסיסם.

על המרצה: חוקרת בתחום הפסיכוביולוגיה, מרצה במכללה האקדמית אחוה וקוראת נלהבת. מגדלת חתולה ושני ילדים.
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם
"אתמול בצהרים שכבתי במיטה צלחת מעופפת במרפסת נחתה ומתוכה יצא יצור חמוד עם שני זוגות עיניים ואוזניים על עמוד (להקת גזוז)". גם אתם רוצים לשכב במיטה ולראות עולמות? בואו לסדנת יצירה קצת אחרת, שבה תרכיבו עולם חדש לגמרי כאוות נפשכם. זו יכולה להיות מערכת השמש שלנו מנקודת מבט לא שגרתית, שמש ירוקה מתוך נבולה סגולה, ואפילו מערכת כוכבים דמיונית בעולם בדיוני שכולו פרי דמיונכם.
ד"ר סטלה גנגרינוביץ': דוקטור לביוכימיה, מדענית, חוקרת וחובבת מדע בדיוני ופנטזיה. יניב גנגרינוביץ': בוגר סוציולוגיה וסטודנט להוראה. חובב מדע בדיוני ופנטזיה.
גיל 7+, מתחת בליווי מבוגר
סדנה
גיל 7+, מתחת בליווי מבוגר
היה היה פעם בארץ רחוקה… חציל, שרצה להיות שודד ים. יום אחד הוא קם בבוקר והחליט לטייל ביער… בסדנה נכין משחק קלפים של כרטיסי סיפור שבעזרתו נוכל להמציא כל מיני סיפורים. בסדנה נכיר משחק פשוט ונייד, נמציא ונכין בעצמנו קלפים לסיפור, כל אחד ואחת יצאו עם קופסה והתחלה של חפיסת קלפים משל עצמם. נדרש ניסיון בשימוש במספריים ובדבק
על המנחה: סטודנטית לתואר שני, גננת, אוהבת ללמוד וללמד, לקרוא ספרי פנטסיה ומד"ב, ופעילה בכנסים.
 
גיל 6-12
גיל 6-12
בין עצי היער האפל והעבות מסתתר שער אל עולם הפיות, שם הן חוגגות כל הלילה ועושות ניסים כל היום, במטרה ליצור עולם טוב יותר לכל הבריאות. אך כוח אפל פולש לעולם הפיות, ומאיים לגלוש גם לעולמנו ולעשות צרות. זוהי שעת מצוקה, שעת הגיבורים, והמלכה זקוקה לכם, הרפתקנים אמיצים.
על המנחה: תלמיד תיכון, שחקן ומנחה, חבר באמפריית פפו לנצח.
 
גיל 16+
משחק שולחני
גיל 16+
יריד ההמצאות המערבי הגיע לעיר סולט לייק סיטי, יוטה, וכולם רוצים לראות את החידושים הטכנולוגיים האחרונים. אבל מה קורה כשכמה מההמצאות יוצאות משליטה? עכשיו הכול בידיים שלכם, חבר'ה. משחק אימה בשיטת "דדלנדס: המערב המוזר". אין צורך בהיכרות מוקדמת עם השיטה. נדרשת אנגלית ברמה טובה.
על המנחה: מגלגלת הקוביות הכי מהירה במערב הפרוע.
פתוח לכולם
אירוע חוצות
פתוח לכולם
בואו לגלות מיהן רוחות הרפאים של בית רוטנברג בעזרת רמזים וחידות שמסתתרים במתחם הכנס ובסביבתו. אספו את ערכת המשחק מעמדת המודיעין וצאו לדרך.
12:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

כוכבים מתפוצצים מופיעים לא אחת במדע הבדיוני, אך מהם אותם פיצוצים? מה המקור שלהם? מה הדינמיקה של הפיצוץ, ומה נפלט במהלכו? למרות ההתקדמות המדעית המרשימה בשנים האחרונות, לרבות מהשאלות שנוגעות לעצמים האלה טרם נמצא מענה. בהרצאה נציג את הצד המדעי של הנושא: פיצוץ כוכבים, מודלים של מיזוג כוכבים ופיצוצים מתחזים. נדון בגבול שבין המדע למדע הבדיוני ובהשפעות הדדיות של השניים.

על המרצה: חוקר מודלים של מיזוג כוכבים הבזקי אור ואסטרופיזיקה חישובית.
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם

בסיפורים שמתרחשים בדרך אל הכוכבים, העלילה כולה תחומה בגבולות החללית. בתוכה נמצאים רק הדמות הראשית, חברי הצוות ואולי אורח או שניים. איך כותבים בתוך הגבולות האלה, ומנהלים את האירוע רב המשתתפים שדורשת העלילה? איך בונים מתח כאשר המקום לא יכול להשתנות, ולדמויות אין באמת לאן לברוח?

על המרצה: סופרת, עורכת ובעלת "קינמון-הוצאה לאור". בעבר עובדת סוציאלית, והיום קוראת ספרים על כל שלביהם.
גיל 4-10
סדנה
גיל 4-10

"שם הרחק בכוכבים, אני אומר לכם, יש חייזרים שקצת שונים ממני ומכם" (רוני חפר, מתוך "סיפורי חייזרים").
בסדנה נקרא קטעים מספרו של רוני חפר "סיפורי חייזרים", נכיר חייזרים שונים ומשונים ונכין מגלילי נייר טואלט חייזרים משלנו. אין צורך בהיכרות מוקדמת עם הספר.
האירוע מיועד בעיקר לגיל 10-4, אך פתוח לכל חובבי החייזרים. דרוש ידע בסיסי בעבודות יצירה ומספריים. ייתכן שילדים צעירים יצטרכו להיעזר בהורים בשלב היצירה.

על המנחה: מדריכת חוגי אמנות ומדע, תולעת ספרים ותיקה ומרכזת פרויקט מועדון הקריאה של האגודה.
גיל 6-12
משחק שולחני
גיל 6-12

עברו מספר ימים מאז תומס יצא לחקור את אחד המקדשים העתיקים שהתגלו מחוץ לעיר.
תומס התנהג קצת מוזר לפני שיצא לחקור את אחד המקדשים העתיקים שמחוץ לעיר. הוא מלמל דברים על אל-מתים ועל אדם בשם קורוס הגדול. וחשוד עוד יותר – כעת נעלמו עקבותיו! ראש מסדר האשפים המקומי הציע לכם לצאת לעבר המקדש ולהחזיר את תומס העירה. בתמורה הוא מבטיח שתוכלו לשמור כל אוצר שתמצאו, בנוסף לשכר הנדיב שתרוויחו. מה עלה בגורלו של תומס? מיהו קורוס הגדול? ואילו אוצרות חבויים במקדש הקבור?

על המנחה: מנחה ושחקן משחקי תפקידים.
גיל 8-12
גיל 8-12
הקסם חזר לעולם. אלפים, גמדים, טרולים ועכבישי ענק הם כעת מחזה נפוץ. אבל לא הכול חיובי: טרוריסטים גנבו את הצבע הירוק מהעולם. אתם, כוח השיטור הקסום, עומדים להחזיר אותו למקומו. משחק היכרות עם עולם משחקי התפקידים.
על המנחה: בעל תואר שני בכימיה, שחקן ומנחה משחקים ותיק, סגל בכנס דורות מראשיתו.
13:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

כדור הארץ. הכוכב הכחול. הסלע השלישי מהשמש. אנחנו משתמשים בלא מעט שמות לכוכב הלכת שאנחנו קוראים לו "בית", אבל מה אנחנו באמת יודעים עליו? אילו מקומות מופלאים מסתתרים בו? מיהם האנשים המשונים שחיים עליו? בהרצאה נבקר במקומות שקיימים באמת וגם במקומות שהיינו רוצים שיתקיימו – מצריף בן גוריון ועד בקתת המסתורין, מהמגדל של לונדון ועד לונדון-של-מטה.

על המרצה: חובבת פנטזיה ומדע בדיוני (בסדר הזה), מרצה ותיקה בכנסים ומגדלת את דור החובבים הבא.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

בתחילת שנות השבעים שוגרו שתי חלליות "פיוניר" מחוץ למערכת השמש. מאז התגלה הבדל משונה בין המהירות המתוכננת שלהן למהירותן בפועל, שבלבל את אנשי המקצוע במשך שנים רבות. בהרצאה נשמע חלק מהתיאוריות שעלו במהלך השנים, נדבר על הפתרון שנמצא אחרי כמה עשורים ונראה איך כל הסיפור מייצג את עבודתם היומיומית של מהנדסים ומהנדסות.

על המנחה: מהנדסת אווירונאוטיקה וחובבת מדע בדיוני ומרצה בכנסים
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם

דמויות מנגה הן הרבה יותר מסתם פנים יפות. הן צריכות לנוע, להילחם או לפחות לדגמן פוזה מגניבה. אם תמיד רצית ללמוד איך מציירים דמות בסגנון מנגה, הסדנה הזו היא ההזדמנות שלך! בסדנה נלמד לצייר את גוף הדמות בשיטה בסיסית, שבעזרתה אפשר להמשיך, להתפתח ולצייר עוד המון דמויות מגניבות.

על המנחה: קומיקסאית ומאיירת, מדריכת חוג קומיקס, מארגנת אירועים בתחום הקומיקס וחברה בקי"ק - קבוצת יצירת קומיקס.
  
14:00 
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

איך נאס"א מושפעת מסרטי פיקסאר ומ"מלחמת הכוכבים"? איך מדענים אמיתיים גורמים לנו לחשוב על רכבי מחקר כעל דמויות מסרט אהוב? על ההשפעות ההדדיות בין ייצוגים של רובוטים במדע הבדיוני לרובוטים אמיתיים, שיוצאים בשליחות האנושות לחלל, ועל האופנים שבהם אנחנו חושבים עליהם.

על המרצה: חוקרת מדיניות ציבורית, תקשורת ופוליטיקה. מנחה כתיבה אקדמית ב"נוער שוחר מדע".
פתוח לכולם
מפגש קהילתי
פתוח לכולם

גם אתן ואתם פוגשים חתול רחוב ומייד מנסים לנחש לאיזה שבט הוא שייך? הצטרפו אלינו למפגש ראשון מסוגו – מפגש קהילת לוחמי הפרא (Warrior Cats)! נכיר את החברים והחברות לפאנדום, נדבר על סדרת הספרים האהובה ונתהה מה יעלה בגורל החתולים בהמשך. ולא פחות חשוב: ננסה לנחש אם יש סיכוי שעוד ספרים מהסדרה יתורגמו לעברית.

על המנחות: בנות נוער, חובבות חתולים, הארי פוטר (נעמי), שועלים (שחר) ועוד חיות קסומות.
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם
בואו ליצור כרטיסי ברכה שלא מהעולם הזה! בסדנא נלמד איך לקפל יצירות אוריגמי מכמה סוגים, שיזניקו את כרטיסי הברכה שלנו עד לכוכבים.
על המנחה: חובב כנסים נלהב, יוצר ומצייר, גיק מצעירותו ומנוסה בהעברת סדנאות.
גיל 13+
משחק שולחני
גיל 13+

פולו (follow) הוא משחק תפקידים ללא מנחה. הצטרפו להרפתקת היכרות עם המשחק, שבה נקים יחד אחווה, נבחר את המשימה שלה, נברר את הפערים והמתחים בינינו, ונספר עלילה אפית (או יומיומית, הבחירה בידינו) שתסתיים תוך כמה שעות.

על המנחה: סוציאליסט, אבא וחובב משחקי תפקידים
גיל 14+
משחק שולחני
גיל 14+

לאחר הביסוס וההתרחבות של אימפריית ארבעת הירחים, המפיצה ערכים של אחדות ושוויון בפני האימפריה, אלו שלא כרעו ברך, או שלא התאימו בעיני הקיסר, נרמסו. גורל זה פגש כל שבט גובלינים, מאחז אורקים, או מאורת מפלצות. מונעים משנאה לקיסר ומצורך צרוף, הם החליטו להתאגד במקום בטוח, מסוגר מהעולם שבחוץ. לאחר תקופת שלום, התפשטו שמועות על כוח העולה להכחידם: משלחת הרפתקנים. כיצד תתמודד הנהגת המפלצות עם האיום החדש? ומי מהם יהיה מסוגל לעמוד בדרכו של הכוח ההרסני?

על המנחה: לארפיסט מתחיל, חובב תוכניות מצויירות ומריץ מבוכים ודרקונים שלוש שנים
15:00
   
16:00
לא מתאים לילדים
הרצאה
לא מתאים לילדים
אהבה היא אחד הכוחות החזקים ביקום, מוטיב מרכזי באינספור יצירות. אבל למה כולן נראות אותו דבר? ולמה נדמה שג'יין אוסטן עשתה את זה טוב יותר? בהרצאה נדבר על אהבה ועל דמויות של נשים ושל גברים, ונשמע איך מצליחים המדע הבדיוני והפנטזיה לספר מחדש עלילות בז'אנר הרומן הרומנטי ולהפיח בו רעננות. מומלץ להכיר מראש את "גאווה ודעה קדומה" ו"על תבונה ורגישות".
על המרצה: חובבת קומדיות רומנטיות, פנטזיה ומדע בדיוני ואוהבת לדבר על השילובים ביניהם. בין לבין גם מגדלת ארבעה ילדים.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
סיפורים רבים ואהובים זכו לעיבוד למסך הגדול. אך אבוי! הסרט אפילו לא דומה למה שראינו בעיני רוחנו, וכל הדמויות המגניבות הושמטו לחלוטין! ואולי הסרט הוא דווקא כל מה שחלמנו שיהיה, ונותר לנו רק להמתין שהחלק האהוב עלינו יוקרן על המסך? ההבדל בין שני התרחישים האלה עשוי להיות דק במיוחד, אבל מה הוא, בעצם? מה הופך סרט לעיבוד טוב? מה גורם למעריצי הספר להתאהב גם בסרט, או להתאכזב עמוקות? בהרצאה ננסה להבין בעזרת דוגמאות כמו הארי פוטר, שר הטבעות, חולית ועוד.
על המרצה: סטודנטית לתואר ראשון בביוכימיה בטכניון, פעילה בכנסים, שחקנית ומנחת משחקי תפקידים ותיקה.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

למה לומדים אסטרונומיה בהוגוורטס? אסטרונומיה נחשב מקצוע קסום בלי שימוש בקסם? למי יש יותר ידע, למוגלגים או לקוסמים? האם אסטרולוגיה בעולם הקסמים שונה משל המוגלגים?
אסטרונומיה ואסטרולוגיה היו נושאים שבקושי צוינו בספרים ולא קיבלו התייחסות ועומק. הם רק היו ברקע של הסיפור. דווקא נושא שקיים בעולם המוגלגים לא קיבל את ההעמקה הראויה לו בעולם הקסמים. בהרצאה אני אנסה לענות על השאלות האלה ולדבר על ההבדלים בין התחומים בין שני העולמות.

על המרצה: פוטרהדית יותר מעשור וכותבת פאנפיקים (יצירות חובבים) בעולם הפוטריסטי.
גיל 10+, מתחת בליווי מבוגר
סדנה
גיל 10+, מתחת בליווי מבוגר

נסרוג ביחד כוכב בשיטת קרושה, מסרגה אחת. נדרשת הכרות בסיסית עם סריגה במסרגה אחת. לילדים גיל 10 ומעלה, או בליווי מבוגר.

על המנחה: מהנדסת אווירונאוטיקה, חובבת מדע בדיוני וסורגת בזמנה החופשי
גיל 16+
משחק שולחני
גיל 16+

אתם עומדים לבצע את השוד הגדול בהיסטוריה. אם תצליחו, יזכרו אתכם לעד כמי שביצעו את הפשע המושלם. יש רק כמה פרטים קטנים שצריך לסגור קודם. למשל, מה אתם מתכננים לשדוד? ממי? ואיפה מחביאים את זה? רגע, באיזה עולם אנחנו בעצם? אה, כן: אולי כדאי לציין שאתם בכלל דובים!
משחק שבו תשחקו דובים שודדים בשיטה ההומוריסטית Honey Heist. אופי המשחק ייקבע ברובו על ידי השחקנים, ויכלול הרבה אלתור. אין צורך בהיכרות מוקדמת עם השיטה.

על המנחה: סטודנט להנדסת חשמל וחובב משחקי תפקידים.
גיל 14+
משחק חי
גיל 14+

הקרן להצלה בין פלנטרית שלחה את ספינת המשא "הקורלוס" עם סיוע דחוף אל המתיישבים בעולם הקרח איטקה. תקלה במנוע החללית מאלצת את הצוות והנוסעים להתמודד עם סכנות, לאלתר פתרונות ולהכריע בהחלטות גורליות על מנת שיהיה למתיישבים של איטקה סיכוי לשרוד.

על המנחה: שחקנית , זמרת כותבת וחובבת משחקי תפקידים חיים.
17:00
גיל 12+
פאנל
גיל 12+

בבית הספר ללחימה מכשירים אותך לנצח או למות; בנוורמור שולחים אותך להתנדב עם אנשים נורמליים כדי לא למות; בהוגוורטס מאפשרים לך לנסות למות, ושיהיה בהצלחה; ובאגודה הפלאותולוגית סתם שוברים לך את האצבעות כדי לשדרג את כישורי הכייסות שלך. מה זה המחדל הזה, ואיפה לעזאזל האגודה לשלום הילד? בפאנל ננסה יחד, הורים ונשות חינוך, לענות על השאלה הנצחית: איזה בית ספר גרוע יותר? ולאן בכל זאת כדאי לשלוח את הילדים שלנו?

רביד שטיינפרס-ארמיאץ: מנחת משחקי תפקידים. בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני בחברה אזרחית. כפיר פפו: תלמיד תיכון, שחקן ומנחה, גאון של אמא וחבר באמפריית פפו לנצח. ד"ר תמר קיס-פפו: מורה לביולוגיה, גיקית מושבעת, פעילה בכנסים, אם ויוצרת. גלי אחיטוב: עורכת, עוסקת בחינוך ומרכזת את מועדון הקריאה הירושלמי של האגודה.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
מזל טוב, הצלחנו לבנות מושבה על הירח! אבל עכשיו רק מתחילות השאלות: כמה חמצן היא צריכה? וכמה מים? איך מוודאים שהאוכל יספיק? ומה עם חימום וקירור? בהרצאה ננסה למצוא תשובות, ונברר לאילו בעיות האנושות הצליחה למצוא פתרונות טכנולוגיים – ואיפה עדיין יש פערים.
על המרצה: מהנדס מערכת, חובב מדע בדיוני ומשחקי אסטרטגיה.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

לכאורה, ההלכה היהודית רחוקה מעולם הקסם כרחוק מזרח ממערב. האומנם? בהרצאה נדון בכמה פסיקות הלכה אמיתיות לגמרי שעוסקות ביצורים פנטסטיים, ונשמע על הסיפורים המרתקים שיצרו אותן ועל ההשפעה שהייתה להם, ועודנה, על חייהם של יהודים רבים. לא נשכח לברר האם גולם יכול להצטרף למניין, האם בשר חד קרן כשר למאכל ואיך לבשל מזון כשר בלי ליפול קורבן לשדים בזמן הארוחה.

על המרצה: סטודנט לפילוסופיה יהודית ולספרות באוניברסיטת תל-אביב, בעל ערוץ יוטיוב ומנהל קהילת הפייסבוק "פנטזיה יהודית".
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם
בואו ליצור תליון קסום שיוכל לפאר כל שרשרת! בסדנה נפסל יצור פלאי מחומר ידידותי ונעים שמתקשה מעצמו באוויר. כל משתתפת ומשתתף יפסלו כיד הדמיון הטובה עליהם.
על המנחה: ענבל, מורה ואם בישראל, חולמת ויוצרת. אוהבת לשלב את עולמות הפנטזיה במלאכת ההוראה.
18:00
פתוח לכולם
מופע הקראות
פתוח לכולם
"כשהתעורר, הדינוזאור עוד היה שם". "למכירה נעלי תינוק, מעולם לא ננעלו". במספר מילים קטן אפשר להעביר עולם ומלואו, ובשנים האחרונות אנו רואים פריחה של פורמט הקצרצרים, בפרויקטים כמו "סיפורונובמבר". באירוע יוקראו סיפורונים שבהם המועט מחזיק את המרובה.
אלכס דשבסקי: מתכנת ביום ומשתדל לישון בלילה. מרצה, מתרגם וחוקר בזמן שנותר. ורד טוכטרמן: סופרת ומתרגמת, מחברת "דם כחול", "אבן ירח" ו"לפעמים זה אחרת" וזוכת פרסי גפן.
לא מתאים לילדים
הרצאה
לא מתאים לילדים

אנחנו רגילים לחשוב על בני האדם כעל מי ששולטים בעולם שלנו, אבל האם זה יהיה המצב גם בעתיד? בהרצאה נסקור אוסף תרחישים מספרות המדע הבדיוני והפנטזיה שמתארים את סוף העולם – מדיסטופיות קלאסיות ועד להשתלטויות של חייזרים, קופים ומכונות מרושעות – וננסה להבין מי הולכים לכבוש את כדור הארץ.

על המרצה: מפתח תוכנה. חובב מדע בדיוני ופנטזיה, מבקר ספרות, שחמטאי חובב ואוהב לקשר בין ז'אנרים שונים.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

בהרצאה זו נציג את גיבורי העל שהגיעו מהקומיקס האמריקאי ונתבונן על איך הם הושפעו מאירועים חיצוניים שהפכו אותם להיות הנציגים של מה שאנשים חושבים שהם מדברים על קומיקס ולהיות הז'אנר המוביל באמריקה, נסכם השלבים וההיסטוריה שהביאה את מארוול ודיסי למצב שבו הם החברות המוכרות ביותר בעולם הקומיקס, ונדבר על יתרונות וחסרונות של הז'אנר ועל מה צריך להיות בסיפורים של הגיבורים של מחר.

על המרצה: יוצר וחוקר קומיקס, מייסד "קי"ק – קבוצת יצירת קומיקס" ויוצר "נתנאל" ו"נמרת השביט".
גיל 7+, מתחת בליווי מבוגר
גיל 7+, מתחת בליווי מבוגר

בלילה וביום, אל תוותרו על החלום. להפך – המחישו את החלום שלכם על הכרית. נעצב, נגזור, נדביק (ומי שמנוסה גם
יתפור) את הלוגו או הסמל האהוב עלינו על ציפית פליז חמימה וצבעונית. הציפית מתאימה לכרית נוי סטנדרטית ותאיר כל מיטה וחדר. מיועד לצעירים ולצעירים בנפשם.
מגיל 7 ומעלה או בליווי מבוגר/ת.
דרוש ידע בסיסי בעבודה עם דבק ומספריים.

על המנחה: מורה ומחנכת, גיקית מושבעת, פעילת כנסים, אם ויוצרת.
   
19:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

חלליות, רובוטים ויקומים מקבילים – כולם חלק מעולמות המדע הבדיוני. לעומת זאת הפיות, הקוסמים, הדרקונים והשיקויים שייכים לסוגת הפנטזיה. אבל מה יקרה אם נשלח פיה לכוכב אחר? או נבקר חייזרים שחיים ביער מכושף? יצירות רבות מתנדנדות על הגבול שבין הז'אנרים וגורמות לנו לחזור לשאלה הוותיקה – מה, בעצם, ההבדל?
בהרצאה נבדוק אם הדוקטור הוא רק חייזר או גם קוסם, אם יערעבות נמצא בחלל החיצון ולמה כששולחים ויסקי בקנקן אל החלל, הוא הופך בכלל לשייק קקטוס.

על המנחה: בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית ומדעי הרוח וחברה ותיקה במועדון הדיבייט של אוניברסיטת חיפה.
גיל 14+
סדנה
גיל 14+
סדנה לקישוט, שיפור ושפצור מיני-כובעים. נכין לעצמנו יצירת ראווה קטנה שתשמח אפילו את הכוכבים מעל.
על המנחה: ענבל שגיב נקדימון היא מתרגמת ומרצה, בעלת האתר "מה תלבשו למסע בזמן?"
 
גיל 16+
משחק שולחני
גיל 16+

העיר כבר סואנת. קולות הפיצוח תחת רגליכם מספרים לכם על שברי הזכוכית המכסים את הרחוב. מה יש שם מבעד לחריר? מה גורם לכל העיר להשתגע? כל החמדנים האחרים כבר מנסים להרוויח מהתקרית, אז איך זה שרק אתם נשארתם מאחור? בואו לשחק את הרעים בעיר דיסטופית שבה השלטון מושחת והמשטרה אלימה. הפוליטיקאי עב הכרס, קצינת משטרה תוקפנית, ברון סמים ואחרים – כל אלה ינסו לחבור יחד כדי לנצל את הסיטואציה, כל אחד והאינטרסים שלו...
משחק בשלוש מערכות, שנעבור ביניהן לסירוגין באופן לא כרונולוגי. אין צורך בהיכרות מוקדמת עם משחקי תפקידים.

על המנחה: סטודנט לתואר שני בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל. שחקן משחקי תפקידים מגיל 4.
גיל 18+
משחק שולחני
גיל 18+

רפסודה מעל מים שקטים. פנס בודד מאיר.
חברי הכיתה יושבים ומביטים לאופק, אל חוף המבטחים.
החוף הרחוק מבטיח הבטחות לנחמה, לסוף המסע.
הדרך מלאה בסיכונים הדורשים להקריב מעצמם.
האם הם יתנו יותר מדי? האם הם יתנו מספיק?
נותר לקוות שחברי הכיתה ישרו את המסע.

המשחק עוסק במשמעות של גורל וקורבן.

על המנחה: מריץ משחקי תפקידים מאז כיתה ח'.
  
20:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם

המדע הבדיוני מתאר לנו מגוון גדול של חלליות שונות ומשונות: חלליות גדולות, חלליות קטנות, חלליות שנראות כמו מטוס וחלליות שלא דומות לשום דבר. בהרצאה נבחן כמה מהחלליות האלה, ונספק כמה עקרונות שיהיו נכונים בכל עתיד שמצפה לנו.

על המרצה: דוקטור להנדסת אווירונאוטיקה וחלל, מרצה בכיר במכללה האקדמית להנדסה בראודה וחובב גדול של מדע בדיוני.
פתוח לכולם
מופע מוזיקלי
פתוח לכולם
אחרי שנים של געגוע, חוזרים לדורות למופע מוזיקלי גיקי במיוחד! הטרובדוריות והחתול יופיעו במבחר שירים בהשראת עולמות הדמיון ושלל חלקי הפאנדום.
על ההרכב: איילת דקל היא זמרת, הייטקיסטית, אמא וטרובדורית. שרה ביטלס לשבת וחברת ועד ב"מדעת". נורית קרני מוזיקאית, כותבת, חובבת חיות (ובפרט חזירים), מתכנתת, ומאסטר אמריטוס לכימיה. אלי בר־יהלום משוטט בין עולמות, מרגל למען החד־קרן, משורר, מלחין, מוסיקאי וחתול.
    
21:00
גיל 14+
הרצאה
גיל 14+
המדע הבדיוני הספיק לעבור כברת דרך מהחוברות מסמורטטות ועד הקוראים האלקטרוניים, וגם היחס לנשים בז'אנר לא קופא על שמריו: אם פעם היו הדמויות הנשיות בגדר פרס לגיבור (או, כמובן, טרף קל לחייזרים), היום הן כבר גיבורות בפני עצמן, לעיתים לצד גבר שתומך בהן. בהרצאה נסקור את המהלך ההיסטורי כולו בעזרת סדרה אחת – המרחב (The Expanse). יהיו ספוילרים לסדרת הטלוויזיה ולסדרת הספרים שמאחוריה.
על המנחה: מומחה להנדסת תוכנה ומרצה ותיק בכנסי מד״ב ופנטסיה.
    
22:00       
סגירת תפריט
נגישות